top of page
schodiště

“Celková výsledná architektura stavby v duchu pozdní moderny je charakterizována kombinací radikálních prvků, které jsou zjemněny prolínajícími se křivkami, citlivou kombinací tradičních materiálů jako je kámen a dřevo s materiály typicky dobovými jako je světlá břízolitová omítka a tenká kovová bruselsky tvarovaná zábradlí. 

Hotel Medlov je překrásnou a logotypní ukázkou BRUSELSKÉHO STYLU 

a je postaven zcela v kontextu těch nejlepích dobových příkladů Internacionální moderny v západní Evropě a severní Americe.”

Pavel Karous, autor projektu Vetřelci a volavky

Významné středisko rekreace s tradicí od 30. let 20. století,  jehož dnešní podoba vznikla na základě architektonické přestavby z druhé poloviny 70. století, jako opus magnum

architekta Jiřího Herzána

v progresivním a v čistém bruselském stylu bez dozvuků socialistického realismu či neoklasicismu.

Pro stavbu je charakteristická vysoká úroveň architektonické hodnoty v kombinaci atypických hmotových řešení s propracovanými uměleckými detaily a množstvím uměleckořemeslných děl v interiéru.

„Vstupní hala ještě voní po malířích, u stropu září moderní světla a hned v sousedství recepce můžeme spatřit překrásnou zimní zahradu s fíkovníky, trsy popínavých rostlin a květinami.

Schodiště a podlahy byly obloženy pláty kubánského a bulharského mramoru, stěny zdobí mahagon.

 

Snad ani v nejpřepychovějším Hiltonu nenajdeme tak vkusnou výzdobu jako zde,

v nové odborářské zotavovně u rybníka Medlov.“

1973, Deník Rovnost

bottom of page